Firma

Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska Sp. z o.o. sp.k. jest producentem głowic termostatycznych i armatury do grzejników. Produkty oferowane przez firmę Schlosser charakteryzuje najwyższa jakość wykonania i nienaganna estetyka. Liczba dostępnych typów, a także... więcej
środa, 1 marzec 2017
8:00

Edukacja Ekologiczna

W 2016 roku firma Schlosser współfinansowała  następujące  publiczne kampanie w zakresie edukacji ekologicznej dzieci:

EkoPaka – zamykamy obieg surowców! Kompleksowy, ogólnopolski  program mający na celu uświadomienie dzieciom, że opakowania i inne pozostałości  z wykorzystywanych produktów to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego! EkoPaki to edukacyjno – zabawkowe pudełka dedykowane poszczególnym surowcom. W 2016 roku dzięki EkoPakom dzieci uczyły się jak zamknąć obieg PAPIERU.

To nie gady, to elektroodpady!  Zbiórka elektroodpadów oraz materiały edukacyjne pomagające uświadomić, że z niepotrzebnych sprzętów można wydobyć wartościowe elementy z korzyścią dla środowiska.

Niech żyje papier! Wielka szkolna zbiórka makulatury połączona z zajęciami edukacji ekologicznej dla 360 dzieci z klas I-III w SP w Wysokiem Mazowieckiem. Dzięki akcji zebrano 2,25 tony makulatury!

Oddaj śmieci, weź choinkę – w ramach akcji mieszkańcy Radomia otrzymali ekologiczne choinki w zamian za przyniesioną makulaturę. Akcją towarzyszącą  było tętniące świąteczną atmosferą  miasteczko, w którym serwowano kawę, herbatę, ciasteczka i przeprowadzono warsztaty recykligowe. Dzięki akcji zebrano 4 tony makulatury, co umożliwiło przekazanie kwoty 1664 zł Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej.

Zielone MEMO – interdyscyplinarne zajęcia dotyczące upcyklingu roślin z których powstają przyprawy (partner wiodący  producent przypraw – firma McCormick) oraz recyklingu opakowań wielomateriałowych  spotykanych w gospodarstwach domowych. Akcja została zrealizowana w gminie Lesznowola. Projekt objął 5 szkół, a w nich 452 uczniów klas czwartych.

Organizacją kampanii w imieniu Schlosser zajęła się firma INTERSEROH – gratulujemy pomysłów i dziękujemy za zaangażowanie!