Ogrzewanie w nowym mieszkaniu. O czym należy pamiętać ?

Ogrzewanie w nowym mieszkaniu. O czym należy pamiętać ?

Wybierając nowe mieszkanie z pewnością do przemyślenia i przedyskutowania jest bardzo dużo kwestii. Nowe mieszkanie to nowe decyzje i wybory. Niektóre z nich to wybory na wiele lat, a czasu na podjęcie decyzji jest niezwykle mało.

O czym należy pamiętać, wybierając lub projektując nowe mieszkanie ?

Ważną kwestią jest wybranie takich rozwiązań, które w perspektywie najbliższych lat będą jak najbardziej efektywne oraz generujące stosunkowo niskie rachunki.

Pierwszą kwestią jest uzyskanie wiedzy — w jaki sposób dany budynek zostanie zasilany w ciepło. Czy będzie to instalacja elektryczna, kotłownie na gaz lub olej opałowy czy może też budynek będzie zasilany w ciepło z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Drugą rzeczą, jaką musimy się dowiedzieć, jest informacja czy budynek przeszedł termomodernizacje.

Innymi słowy, czy budynek został zaprojektowany i wykonany tak, aby maksymalnie zredukować zapotrzebowanie na energię cieplną oraz użycie energii pierwotnej. Ważna jest również sama konstrukcja budynku – a właściwie jego efektywność energetyczna. Wpływ ma na to przede wszystkim jakość materiałów, z jakiego zbudowany jest nasz przyszły dom.

Współczesne, nowe budynki są budowane w sposób bardziej ekologiczny, natomiast budynki, które mają ponad 40 lat ,mogą mieć poważny problem z utrzymaniem energii cieplnej, jeśli nie są na bieżąco modyfikowane i modernizowane.

Posiadając tą wiedzę, z pewnością jesteśmy w stanie przewidzieć przybliżone koszty ogrzewania mieszkania, oraz jego wpływ na środowisko.

Trzecią rzeczą, którą warto jakość samych elementów naszego mieszkania. Najwięcej ciepła ucieka przez okna. Ważne, by były szczelne i dobrze wyregulowane. Dzięki temu jesteśmy naprawdę w stanie dużo zaoszczędzić w bardzo chłodne i wietrzne dni.

Najważniejszą rzeczą jedna jest sprawdzenie samej instalacji grzewczej w mieszkaniu. Trzeba sprawdzić, czy grzejniki są szczelne, odpowietrzone i odpowiednio zamontowane przez wykwalifikowanych instalatorów.

Chcesz mieć kontrolę nad ciepłem w swoim nowym mieszkaniu. Nasze głowice i zawory termostatyczne Schlösser pozwolą Ci na pełną kontrolę nad ciepłem w Twoim domu oraz pozwolą uzyskać optymalny komfort zarówno podczas mroźnych zim, oraz bezpieczeństwo instalacji podczas ciepłych okresów, gdy grzejniki są wyłączone.

Dodatkowo głowice termostatyczne Schlösser są produkowane tak, aby dopasować je do Twojego wnętrza. Szeroka gama kolorystyczna pozwoli na idealne zaznaczenie charakteru Twojego wnętrza.